Domácí

Levné pozemky i bunkry. Ministerstvo obrany rozprodává nemovitosti

Levné pozemky i bunkry. Ministerstvo obrany rozprodává nemovitosti
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Letos naposled nabízí ministerstvo obrany k prodeji nemovitosti, které už nevyužije. Na své si přijdou zájemci o levné pozemky, ale i milovníci vojenských bunkrů a řopíků. V nabídce je také železobetonový kryt na Břeclavsku.

Ministerstvo obrany zveřejnilo poslední letošní nabídku nemovitostí v úterý 27. října. V nabídce je 34 položek – 12 z nich jde k prodeji poprvé, zbytek už ministerstvo v minulosti nabízelo.

Mezi nabízenými nemovitostmi se nejvíce objevují pozemky. "Za zajímavou nabídku lze považovat pozemek s výměrou cca 3,5 tis. m2 v Praze – Michli, nebo pozemek na bývalé plovárně v údolí řeky Mže u Stříbra," popsala mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

Zájemci o pozemky na Kolínsku si mohou pořídit hned pět souvislých parcel v lokalitě Na Vinici. V nabídce jsou také areály u Rančířova, případně mezi obcemi Popice a Vílanec na Jihlavsku.

Související obsah

Na Žatecku je k dispozici zhruba půlhektarový pozemek v sousedství Strategické průmyslové zóny Triangle. Parcely ministerstvo nabízí v řadě dalších lokalit. Pořídit si můžete luční pozemek ve Stříbře na Plzeňsku nebo malou parcelu v Úšovicích poblíž Mariánských lázní.

Zajímavou položkou je také pozemek na Huntířovsku v Královéhradeckém kraji. Ten totiž ministerstvo obrany prodává i s rybníkem a hrází. Koupit si můžete také areál úpravny vody v Borovně na Plzeňsku. Oplocený prostor dříve patřil k vojenskému rekreačnímu zařízení Koukalka.

Související obsah

Za zhruba 100 tisíc korun si můžete také pořídit železobetonový kryt v Přítlukách na Břeclavsku. Pro milovníky řopíků a bunkrů je v nabídce hned deset objektů bývalého pohraničního opevnění. Tři z nich nabízí "obrana" nově, a to nedaleko Domašova na Jesenicku.

Dalších sedm bunkrů se v nabídce už v minulosti objevilo. Jde o objekty na Jindřichohradecku, Šatova a Chvalovic u moravského Mikulova a u Velkých Heraltic a opavské části Jaktař na severní Moravě.

Související obsah

Kompletní přehled nabízených pozemků a objektů si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Jiné zajímavé položky k prodeji nabízí Správa státních hmotných rezerv. Pořídit si tam můžete stavební stroje, sklady i garáže.

"Další inzerce již lze očekávat až v roce 2021. Množství nemovitostí, které bude počátkem roku 2021 zveřejňováno, bude záviset na zájmu, resp. nezájmu o nemovitosti inzerované v tomto roce, pokud se k nim nepodaří najít vhodného kupce. A v průběhu roku budou pochopitelně přidávány i nemovitosti nové," dodala Zechmeisterová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz