Koronavirus

Dopravci nabízejí kvůli pandemii lety do nikam, lidé mají ohromný zájem

Dopravci nabízejí kvůli pandemii lety do nikam, lidé mají ohromný zájem
Zdroj: Getty Images

Rádi létají, ale do vysněné destiance se kvůli koronavirové pandemii podívat nemohou. Přesně pro tyto lidi teď nabízejí dopravci lety, které žádný cíl nemají. O takzvané cesty do nikam je ohromný zájem, fungují v podstatě jako vyhlídkové lety a mají prý dobré dopady na psychiku.

Tchajwanské aerolinky Tigerair Taiwan, lotyšské airBaltic nebo australské Qantas. Tito dopravci už mají v nabídce lety bez destinace. A další se postupně přidávají.

Jak upozornil portál fortune.com, takzvané lety do nikam jsou stále populárnější. Vyhledávají je třeba lidé, kteří jsou zvyklí letadlem hodně cestovat, ale kvůli pandemii nemohou. Zájem mají i ti, kteří se chtějí pokochat výhledem z okénka nebo jen zažít pocit letu.

Místo ve vysněné destinaci ale po přistání vystoupí tam, kde nastoupili. Vzhledem k protikoronavirovým omezením vstupu do některých zemí je to ale praktické, není potřeba negativní test ani karanténa.

Související obsah

Člověk, který chce letět "nikam", musí udělat všechno jako při běžném letu. Koupit si letenky, odbavit se a na letišti se nechat zkontrolovat. Letadla bývají plná a podle mnohých psychologů není divu. Lidé se během letu mohou cítit tak, jako by bylo všechno zase jako před pandemií.

Lety bez destinace ale neprobíhají jen kvůli psychickému zdraví pasažérů. Piloti, kteří dlouho nelétají, mohou přijít o licenci, a tak je dopravci někdy posílají do vzduchu i bez cestujících. V obou případech se společnosti setkávají s kritikou kvůli dopadům na životní prostředí. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by s tím právě kvůli změnám klimatu hodlaly přestat.

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz