Zahraničí

Američané zaplnili ulice. Část se bouřlivě raduje, jiní se ozbrojují!

Jedna polovina Spojených států slaví, druhá je zklamaná. Ulice velkých měst zaplnily davy lidí. Nespokojení stoupenci Donalda Trumpa se s výsledkem prezidentského klání odmítají smířit, ale převahu mají nadšení příznivci nově zvoleného prezidenta Joea Bidena.

Přeplněné ulice a jásající davy. Voliči Joea Bidena si od soboty moc neodpočinuli. Hlasitě a s nadšením oslavují vítězství svého kandidáta.

Slavilo se i během Bidenova proslovu, který se v několika městech promítal na plátna. Nadšený dav měl ze slov budoucího prezidenta ohromnou radost. "Svým proslovem včera se snažil zemi spojit, mluvil o pandemii. Dostane nás zpět na správnou cestu. Věřím mu, že to dokáže," rozplývá se Bidenův fanoušek Louie Kahn.

Do ulic vyšli také voliči Donalda Trumpa. A na několika místech dokonce těžce ozbrojeni. Pro mnohé příznivce současného prezidenta ještě ale není konec. Ani sám Donald Trump stále porážku nepřiznal. "VYHRÁL JSEM, MÁM 71 MILIONŮ LEGITIMNÍCH HLASŮ," napsal na twitteru.

Související obsah

Stále ještě šéf Bílého domu věří, že si Oválnou pracovnu udrží díky soudům, které mají začít v pondělí. Zatím ale svá tvrzení o tom, že volby byly zmanipulované a podvodné, ničím nepodložil. "Oni křičí, že vyhráli! Ale to je lež! Je to lež!" zuří Trumpova volička Laura Burkettová.

Joe Biden má před svým protikandidátem tak velký náskok, že by Trump musel vyhrát soud ve většině států, ve kterých výsledky napadl.

Jaká je situace v USA, se podívejte v následující reportáži:

pez, Anežka Pichrtová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz