Videoreportáž

Jedinečné záběry známých ruských vajec klenotníka Fabergéra

Carl Fabergé je známý vejci posetými drahokamy, která na počátku 20. století vyrobil pro panovnickou dynastii Romanovců. Návštěvníci muzea si teď mohou projít největší sbírku jeho klenotnické práce na světě, včetně prvního kusu známého jako první slepičí vejce. Nová veřejná prohlídka návštěvníky zavede do továrny, kde moderní klenotníci vytvářejí složitá vajíčka s drahokamy, připomínající právě Fabergého styl. V rámci prohlídky mohou navštívit také dům, kde mistr klenotník žil. Jak prohlídka vypadá, se podívejte na videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz