Domácí

Lyžování bude jen na otočku, na jihu Čech proto vyjede víc skibusů!

Jihočeský kraj v zimní sezóně posílí autobusové linky, které vozí lyžaře na Šumavu. Nová linka skibusu vyjede o tomto víkendu z Jindřichova Hradce na Lipno. Kraj tím reaguje i na aktuální situaci, kdy nebude možné se na horách ubytovat.

Lyžařské areály se rozjedou od pátku 18. prosince. Jejich provoz v pondělí schválila vláda. Některá střediska tak narychlo začala zasněžovat a dokončují poslední úpravy, aby bylo na konci týdne pro lyžování vše připraveno.

O den později, v sobotu 19. prosince, vyjedou v Jihočeském kraji také skibusy, které propojí města s lyžařskými středisky. Nová linka začne letos jezdit mezi Jindřichovým Hradcem a Lipnem.

Vyjíždět bude v sedm hodin ráno a zpět od skiareálu v Lipně nad Vltavou se bude vracet okolo půl páté odpoledne. Nová zimní linka přinese lyžařům i výhodu v podobě slevy na skipas. Při zakoupení jízdenky dostanou slevu 30 procent na celodenní lyžování.

Související obsah

Podle Jihočeského kraje bude zřejmě v letošní zimní sezóně skibusy využívat více lidí, jedním z důvodů je uzavření hotelů a penzionů. Nová zimní linka vyjde kraj na 230 tisíc korun, velkou část zaplatí z dotace. Kromě této linky znovu vyjedou také autobusy z Českých Budějovic na Lipno a Zadov nebo z Písku, Tábora a Strakonic do Nových Hutí a na Kvildu.

Skibusy budou jezdit o víkendech a také v týdnu od 28. do 30. prosince. Kompletní jízdní řád najdou zájemci na webu jihočeského koordinátora dopravy.

pez, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz