Zahraničí

Smutné Vánoce kamioňáků uvízlých v Británii. Sváteční večeři si udělali ze zbytků

Na jihu Anglie zůstávají dál tisíce kamionů a mezi řidiči jsou i stovky Čechů. Štědrý večer tak museli strávit v kabinách svých aut. Provoz mezi Francií a Velkou Británií je už pátým dnem téměř na nule, přes Lamanšský průliv se zatím podařilo dostat jen zlomek kamionů. Ti, kteří zůstali mezi uvízlými, si Štědrý večer snažili zpříjemnit, jak se dalo.

Zavření v návěsu kamionu, s plechovkami piva a zbytky jídla, které trojice řidičů přinesla z docházejících zásob. Takhle slavili Vánoce v koloně na jihu Anglie. "Někdo měl buřty, někdo měl brambory, tak se to dalo dohromady a udělali jsme si z těch zbytků štědrovečerní večeři,“ popsal jeden z řidičů Radek Prokop.


A to ještě trojice patřila mezi ty šťastnější. Mnoho kamioňáků v jiných částech kolony je na tom se zásobami jídla výrazně hůř. "Nemohli jsme grilovat. Ve chvíli, kdy jsme vytáhli gril, na nás vyběhli, že to nejde. Byli jsme zalezlí v kabině a doufali, že nám udělají testy a odjedeme,“ zoufal si řidič Marcel Benčič.

 

Související obsah

 
Většině řidičů tak vlastně nezbylo nic jiného, než sedět ve tmě v autě a s rodinou být ve spojení alespoň pomocí mobilního telefonu. "Každý volal rodinám domů a dětem, aby byli s nimi ve spojení,“ doplnil Prokop.


Někteří měli to štěstí, že se po půlnoci dostali na trajekt a teď už jsou na cestě domů. Se všemi povinnými přestávkami ale doma nebudou dřív než nad ránem. "První, co udělám, tak skočím někam do sprchy a půjdu se přivítat s rodinou. A rozdáme dárečky,“ těší se Prokop.


Sami řidiči odhadují, že zbytek z kolony se domů dříve než v neděli rozhodně nedostane.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz