Domácí

Na mrazu a v rouškách! Učitelé se nezalekli a vysvědčení předali osobně

V zimních bundách, v rouškách a s rozestupy. Tak vypadalo rozdávání pololetního vysvědčení na základní škole v Příbrami. Učitelé si tam jednoznačně odsouhlasili, že se s dětmi chtějí potkat osobně i v extrémních podmínkách.

Zatímco deváťáci to chtěli mít rychle za sebou, mladší děti vyrazily před školu s předstihem, aby si užily přítomnost paní učitelky.

"Já jsem se na dnešek moc těšil, nejvíc mi chyběla paní učitelka," přiznal žáček 4. třídy. 

"Nemohla jsem dospat, strašně jsem se na dnešek těšila za kamarády a za paní učitelkou, protože jsem jí hrozně dlouho neviděla. Online výuka je pro mě utrpení," rozpovídala se jeho spolužačka.

Související obsah

Většina základních škol zvolila elektronickou komunikaci a rodičům vysvědčení naskenovala. V tištěné podobě ho pak žáci dostanou podle pokynů ministerstva školství do tří dnů po návratu do lavic. Tady si ale díky osobnímu kontaktu ušetřili hodiny papírování.


"Volba byla jasná, protože všem chybí sociální kontakt. Paní učitelky si vybraly konkrétní prostor v okolí školy a tam vysvědčení za dodržování všech bezpečnostních opatření předaly," popsala ředitelka ZŠ Bratří Čapků Alena Mašiková.

"Myslím si, že prostředí bylo super, protože se děti dostaly ven, jinak je polovina z nich pořád zavřená doma," potvrdila přínos setkání učitelka 4. třídy Alena Tupá.

Související obsah

 


Shledání žáků s učitely bylo spontánní a přátelské. Kromě zhodnocení prospěchu se v některých třídách dodatečně rozdávaly vánoční dárky, nebo se soutěžilo v hádankách. Radost z vysvědčení měly už tradičně ty nejpilnější děti.

"Mám samé jedničky, takže to asi to nemohlo být lepší," pochlubila se jedna ze čtvrťaček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz