Domácí

Další rána pro Babiše. Klíčový ministr se do hnutí ANO vrátit nechce

Další rána pro Babiše. Klíčový ministr se do hnutí ANO vrátit nechce
Zdroj: TV Nova

Premiér Andrej Babiš (ANO) musel v neděli vyvracet spekulace, že brzy ve své funkci skončí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V týdnu přitom také hasil průšvih resortu s (ne)ukončením očkování proti covidu-19. Nyní to vypadá, že se mu vzdaluje další někdejší blízký spolupracovník - ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Tým Andreje Babiše se rozpadá. Po bývalém místopředsedovi hnutí ANO Petru Vokřálovi se v hnutí nehodlá dál angažovat ani ministr školství Robert Plaga. "Ten byl společně s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem jediným, kdo ve vládě zastupoval ANO jako jeho člen," připomíná denik.cz.

"V polovině roku 2020 mi bylo zrušeno členství v rámci ukončení činnosti brněnské organizace ANO, jíž jsem byl členem od roku 2013. Po návratu do stejné řeky (stoky) nikterak neprahnu,“ uvedl ministr pro portál.

Související obsah

Jasně tak odkázal na korupční kauzu bývalých brněnských zastupitelů, která je veřejnosti známá právě pod názvem Stoka. Plaga vzkázal, že ho prý trápí úplně jiné věci než žádost o opětovné členství v premiérově hnutí. "Členství neřeším,“ uvedl krátce.

Plaga má ovšem spory s předsedou vlády delší dobu. "Patří k těm ministrům, kteří mají vlastní názor a do své agendy si nenechají příliš zasahovat. Babiš ho chtěl odvolat už předloni na jaře při částečné rekonstrukci vlády, ale Plagu v úřadě podržela silná podpora odborné veřejnosti a neziskových organizací," tvrdí denik.cz.

Klíč k návratu žáků do lavic? Pravidelné testy, říká Plaga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz