Výstraha

V Česku hrozí náledí! Výstraha platí pro většinu republiky. Kde to bude klouzat?

V Česku hrozí náledí! Výstraha platí pro většinu republiky. Kde to bude klouzat?
Zdroj: Getty Images

Český hydrometeorologický ústav vydal v pondělí dopoledne novou výstrahu, která platí pro téměř celé Česko. Meteorologové varují před ledovkou a námrazou. Opatrní by měli být řidiči i chodci.

Při mrznoucím dešti se bude podle meteorologů tvořit slabá ledovka a hrozí tak nebezpeční úrazu při uklouznutí. Ledovka může způsobovat i problémy v dopravě.


"Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Řidiči by také měli počítat s prodloužením doby jízdy," informuje na svých stránkách ČHMÚ.

Zdroj: ČHMÚ


Výstraha platí od pondělních 18 hodin do úterního poledne. Ledovka zasáhne devět krajů - pět zcela ochromí a ve zbývajících čtyřech krajích se bude vyskytovat na části území. Pozor by si tak měli dát obyvatelé Prahy, Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Středočeského, Pardubického, Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Související obsah

Pondělní ráno také bylo nejchladnějším ránem této zimy. Teploty klesaly většinou na -5 až -10 °C, na severu a severovýchodě místy i pod -15 °C. Na Jizerce v Kořenově klesly teploty až na -27,8 °C.

Počasí nás v týdnu potrápí. Očekávejte prudké změny:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz