Domácí

Lochkovský tunel je zavřený kvůli požáru, v Praze kolabuje doprava!

Lochkovský tunel na Pražském okruhu uzavřel v noci na středu požár kamionu převážející potraviny. Událost se obešla bez zranění. Hasiči nasadili i speciální techniku. Pozastaven musel být i provoz v Komořanském tunelu. Oba zůstaly zavřené i ráno, v částech hlavního města tak zkolabovala doprava.

V souvislosti s uzavřením Lochkovského tunelu byla omezena doprava i v Komořanském tunelu ve směru na D5. Ráno se kvůli problémům na Pražském okruhu tvořily dlouhé kolony. Stála také D1 ve směru do metropole, kolona měla kolem osmé hodiny přes šest kilometrů.

Požár řidiče překvapil ve stoupání zhruba uprostřed tunelu ve směru jízdy na Ruzyň. Plameny se nejdřív snažil uhasit sám, ale rychle se šířící oheň byl nad jeho síly a brzy pohltil celou kabinu.

Průmyslová kamera zachytila požár kamionu:


Na místo ihned vyrazilo několik jednotek pražských hasičů, kterým se podařilo dostat oheň pod kontrolu během několika desítek minut. Zásah jim ztěžoval hustý kouř unikající z hořící kabiny, a tak museli použít dýchací techniku.

Související obsah

Tunel musel být obousměrně uzavřen, protože hasičské cisterny byly rozmístěny v obou tubusech. Podle dopravních informací uvedených na policejním webu by měla uzavírka tunelu trvat přibližně do středečního poledne, původně byl odhad na pátou hodinu ráno.

Příčinu požáru a předběžnou škodu určí vyšetřovatel hasičů. S největší pravděpodobností se bude jednat o technickou závadu.

Požár v tunelu zapříčinil velké komplikace v dopravě. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz