Domácí

Lochkovský tunel je zavřený kvůli požáru, v Praze kolabuje doprava!

Lochkovský tunel na Pražském okruhu uzavřel v noci na středu požár kamionu převážející potraviny. Událost se obešla bez zranění. Hasiči nasadili i speciální techniku. Pozastaven musel být i provoz v Komořanském tunelu. Oba zůstaly zavřené i ráno, v částech hlavního města tak zkolabovala doprava.

V souvislosti s uzavřením Lochkovského tunelu byla omezena doprava i v Komořanském tunelu ve směru na D5. Ráno se kvůli problémům na Pražském okruhu tvořily dlouhé kolony. Stála také D1 ve směru do metropole, kolona měla kolem osmé hodiny přes šest kilometrů.

Požár řidiče překvapil ve stoupání zhruba uprostřed tunelu ve směru jízdy na Ruzyň. Plameny se nejdřív snažil uhasit sám, ale rychle se šířící oheň byl nad jeho síly a brzy pohltil celou kabinu.

Průmyslová kamera zachytila požár kamionu:


Na místo ihned vyrazilo několik jednotek pražských hasičů, kterým se podařilo dostat oheň pod kontrolu během několika desítek minut. Zásah jim ztěžoval hustý kouř unikající z hořící kabiny, a tak museli použít dýchací techniku.

Související obsah

Tunel musel být obousměrně uzavřen, protože hasičské cisterny byly rozmístěny v obou tubusech. Podle dopravních informací uvedených na policejním webu by měla uzavírka tunelu trvat přibližně do středečního poledne, původně byl odhad na pátou hodinu ráno.

Příčinu požáru a předběžnou škodu určí vyšetřovatel hasičů. S největší pravděpodobností se bude jednat o technickou závadu.

Požár v tunelu zapříčinil velké komplikace v dopravě. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz