Koronavirus

V Česku se bude konat zkušební testování žáků, oznámil Babiš

V Česku se bude konat zkušební testování žáků, oznámil Babiš
Zdroj: TV Nova

V České republice by se ve čtvrtek 18. února mělo konat zkušební testování školáků. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že by mělo proběhnout v Sedlčanech.

Předseda vlády Andrej Babiš oznámil, že se Česko chystá na zkušební testování žáků. "V České republice ve čtvrtek proběhne jedno zkušební testování žáků, myslím v Sedlčanech," řekl Babiš.

Premiér to oznámil na letišti před plánovanou cestou do Rakouska, kde měl navštívit vídeňskou školu Komenského. V Rakousku se premiér chtěl podívat, jak tam probíhá testování dětí. Cestu nakonec zrušil, o důvodu jsme psali v tomto článku.

V Rakousku se testují žáci dvakrát týdně. Pro děti je prý velice vhodné a o tom, jak je efektivní, probíhá podle Babiše v Rakousku debata.

Související obsah

"V Česku se používá asi 60 antigenních testů. Vláda musí prodiskutovat, jaké jsou možnosti. Který test je nejlepší," uvedl Babiš k testování dětí v Česku.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve Snídani s Novou řekl, že v podstatě jediným problémem nyní je, že test mohou provádět jen zdravotníci. Ministerstvo už ale podle něj pracuje na změně. Pak bude možné, aby se žáci testovali sami doma.

Žáky už začala testovat škola na Bruntálsku. Ředitel pořídil testy právě z Rakouska. Jak to tam funguje, se dočtete v tomto článku

Rakouské děti se testují doma. Rakouské ministerstvo školství dokonce připravilo instruktážní video, jak takové testování vypadá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz