Domácí

Hasiči krotili několik požárů. Oheň napáchal škody za miliony

Hned ke dvěma požárům vyjížděli v noci na pátek hasiči na Liberecku. V libereckém bytě začal hořet plynový kotel a na Jablonecku o hodinu později rodinný dům. Komplikovaný zásah mají za sebou i hasiči z Mladé Boleslavi a jihu Čech.

Požár se nad ránem rozšířil v rodinném domě v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou. Objekt prochází rekonstrukcí. Proč začalo hořet, vyšetřovatelé zjišťují. "Škoda je jeden milion korun. Uchráněné hodnoty jsou 6 milionů," shrnul mluvčí libereckých hasičů Jakub Sucharda.

V Masarykově ulici v Liberci zase hasiči vyjížděli k požáru prázdného bytu, kde plameny šlehaly z porouchaného plynového kotle. Vypnuli přívod plynu a rozvíjející se požár uhasili.

Související obsah

Složitý zásah mají za sebou hasiči na Mladoboleslavsku. Po deváté večer vyjížděli k hořící uzamčené ocelové hale velké 70 x 30 metrů v obci Hřivná u Benátek nad Jizerou. Uvnitř bylo uskladněné seno, několik propanbutanových lahví, ale také asi 20 traktorů a aut, včetně veteránů.

Hasiči požár zdolávali ze všech stran několik hodin. Hašení jim komplikoval podmáčený terén, na kterém jedna z cisteren uvízla. Škoda je dva miliony.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz