Počasí

Do Česka se vrátí zima! ČHMÚ varuje před novým sněhem. MAPA

Ačkoliv se v posledních dnech počasí každým dnem mění, tak tento týden na prosluněné dny můžeme nejspíše zapomenout. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se navíc dočkáme také nové sněhové pokrývky, před kterou varují.

Výstraha přes sněhem platí od úterní půlnoci do středečního poledne pro Liberecký, Královéhradecký, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Odborníci očekávají, že v polohách nad 800 metrů by mohlo za 24 hodin napadnout až 25 centimetrů nového sněhu.


"Očekávají se komplikace v dopravě, zásobování a podobně. Důležité je nezapomenout zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. Nutné jsou také zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku,“ upozorňují experti.
 

Výstraha:

Zdroj: ČHMÚ

"Kolem rozsáhlé tlakové níže nad severní až východní Evropou k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu. Na konci týdne se do střední Evropy bude od severozápadu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu z tlakové výše nad Britskými ostrovy. Příliv studeného a vlhkého vzduchu od severu až severovýchodu bude koncem období slábnout,“ informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMŮ).

Začátek týdne bude spíše oblačný a zatažený. V pondělí můžeme místy čekat až polojasno, a to zejména na východě Česka. Ojediněle, odpoledne a večer od západu v Čechách na většině území, občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +2 až -2 °C. Přes den naopak naměříme 5 až 9 °C.

Související obsah

V úterý bude opět oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno, zejména na Moravě. Na většině území můžeme očekávat sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, přes den pod 500 metrů i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Na Moravě může teplota vystoupat až k 8°C.

Ve středu zasáhne Českou republiku převážně velká oblačnost, místy, zejména na horách sněhové přeháňky, přes den v polohách pod 400 metrů i smíšené. Nejnižší noční teploty se očekáváme mezi +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty pak 2 až 6 °C. Bude vát také mírný severozápadní až severní vítr s nárazy v rozmezí 3 až 7 m/s.

Stejně tak jako předešlé dny, očekáváme ve čtvrtek roměnlivou oblačnost, místy, zejména na horách sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při malé oblačnosti kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

Související obsah

Konec pracovního týdne na počasí příliš mnoho nezmění. V pátek bude převážně oblačno a místy zasáhnou Česko sněhové přeháňky, přes den pod 400 metrů i smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí mezi -1 až -5 °C, při malé oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C.

V následujících dnech bude převážně oblačno a později jen ojediněle sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, postupně ve středních a vyšších polohách srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, přičemž přes den teploty vystoupají až na 9 °C.

Jaké bude v týdnu počasí, se můžete podívat zde: 

Řidiči můžou očekávat další komplikace na silnicích kvůli sněžení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz