Domácí

SZPI už šest let kontroluje restaurace. Podívejte se, jaké hrůzy už objevila

SZPI už šest let kontroluje restaurace. Podívejte se, jaké hrůzy už objevila
Zdroj: SZPI

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) už šest let provádí kontroly v restauracích a dalších stravovacích zařízeních. Porušení právních předpisů přitom zjistili při každém čtvrtém bližším přezkoumání. Podle odborníků jsou právě provozovny společného stravování nejproblematičtější.

Za šest let provedli pracovníci SZPI celkem 73 805 kontrol, z nichž v 19 512 případech zjistili porušení právních předpisů. "SZPI považuje fakt, že cca každá čtvrtá kontrola ve společném stravování odhalila porušení právních předpisů za neakceptovatelný a dále bude vyvíjet maximální úsilí o zlepšení situace v segmentu,“ informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Podle inspektorů představuje právě společné stravování nejproblematičtější oblast ze všech typů provozoven, které má SZPI v kompetenci. "K typickým důvodům, které vedly v tomto období k uzavření provozoven, patří zejména dlouhodobá rezignace na úklid, rizikový technický stav zařízení a prostor provozovny, zaplísnění prostor a chladících zařízení, výskyt škůdců a absence jejich regulace, chybějící přívod teplé vody, nevyhovující podmínky skladování, nezvládnutý odvoz odpadů a podobně,“ popsal Kopřiva.

Související obsah


Jde o potíže, které přímo ohrožují zdraví spotřebitelů. Je však potřeba zdůraznit, že podle zaměstnanců SZPI se však snížilo množství těchto prohřešků.

"Výskyt nejzávažnějších porušení tak v období 2015-2020 poklesl o více než dvě třetiny. Středně a méně závažné prohřešky v oblasti hygienických požadavků přesto zůstávají problémem, pochybení inspektoři zjistili u 31 % z celkem 45 508 jejich kontrol ve společném stravování,“ doplnil Kopřiva.


Výrazným problémem je však také klamání a falšování, což před rokem 2015 nikdo systémově neřešil. Jde zpravidla o případy, kdy je v nabídce uvedená složka pokrmů nahrazená jinou, většinou levnější variantou. Falšování a klamání spotřebitele zjistili inspektoři u 23 % z celkem 10 451 hodnocených vzorků pokrmů a nápojů.

Související obsah


Inspektoři se navíc zaměřují rovněž na kontroly hygienických a mikrobiologických požadavků. Sem patří zajišťování provozní hygieny, prevence šíření onemocnění z potravin, zajištění přítomnosti škůdců nebo i zdravotní způsobilost zaměstnanců.


Zlepšení zaznamenali pracovníci SZPI v oblasti značení alergenních látek v pokrmech, kdy v roce 2015 chybovalo 18 % provozovatelů, loni jen 5,1 %.

Potravinářská inspekce loni uzavřela desítky restaurací. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz