Domácí

V Poslanecké sněmovně se objevila plexiskla. Mají chránit před covidem

V Poslanecké sněmovně se objevila plexiskla. Mají chránit před covidem
Zdroj: TV Nova

V Poslanecké sněmovně byla ve čtvrtek instalováno plexiskla. Ochrana je postavená v místech, kde sedí nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko. Ti v parlamentu dlouhodobě odmítají nosit ochranu dýchacích cest.

Poslanci Volný a Bojko dlouhodobě nenosí roušky, přestože jsou k tomu opakovaně vyzýváni. Z Poslanecké sněmovny byli také jednou vykázáni. Tato opatření ovšem nezaznamenala úspěch a vedení Sněmovny se tak rozhodlo k razantnímu opatření.

Kolem obou poslanců byla ve čtvrtek postavena plexiskla. Kvůli památkářům ale nebyla ke stolům přimontována na pevno. "Památkářům to vadilo, a proto jsou ta plexiskla daná dost na volno. V podstatě jsou tam jenom opřená," popsal ředitel tiskového odboru Poslanecké sněmovny Roman Žamboch.

Související obsah

V dolní komoře Parlamentu na zbytek týdne není naplánován program. Poprvé se tak poslanci i s plexiskly sejdou zřejmě příští týden.

Poslanec Lubomír Volný je velkým odpůrcem vládních opatření. Odmítá například nosit roušky a pravidelně se zúčastní demonstrací proti vládě. Na jedné z nich byl dokonce zatčen.

Poslanec Volný se nechvalně proslavil bitkou o mikrofon. Podívejte se na ni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz