Domácí

Piráti a STAN chtějí předčasné volby, odmítají vyslovení nedůvěry

Piráti a STAN v pondělí jednali s koalicí SPOLU, tedy KDU-ČSL, TOP 09 a ODS. Shodli se jen na předčasných volbách.

Pětice opozičních stran, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, spolupracující v koalici SPOLU, a Piráti a STAN, v pondělí jednaly na téma předčasných voleb.

Předsedové Pirátů Ivan Bartoš a STAN Vít Rakušan oznámili, že chtějí předčasné volby, na rozdíl od SPOLU zatím odmítají vyslovění nedůvěry vládě.

"Ve chvíli, kdy koalice SPOLU přijde s tou variantou, tak se budeme snažit poukázat, že to načasování z našeho pohledu v této chvíli není šťastné, do voleb zbývá ještě více času. Říkáme, že v této chvíli, kdy jsou na našem území ještě ruští diplomaté, kteří naši zemi musí opustit, dávat moc do rukou prezidenta Zemana a vyslovit vládě nedůvěru, je krokem, který není dobře načasován," prohlásil Rakušan.

Související obsah


Piráti již dříve prohlásili, že upřednostňují předčasné volby před vyslovením nedůvěry vládě, čekali ale na schválení nového volebního zákona. O předčasné volby mají zájem také TOP 09 a KDU-ČSL a ODS.


Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) už ani nemá podporu ve Sněmovně. Před dvěma týdny komunisté vypověděli dohodu o toleranci. Uvedli, že by podpořili hlasování o nedůvěře vládě.

Zde se můžete podívat na celý záznam tiskové konference:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz