Zahraničí

Slovence Janě zalehlo ucho, prožila si peklo. Vdovec z její smrti viní lékaře

Slovence Janě zalehlo ucho, prožila si peklo. Vdovec z její smrti viní lékaře
Zdroj: Getty Images

Na začátku bylo úplně obyčejné zalehnutí ucha, pokračovalo to různými zákroky a operacemi a skončilo smrtí dvaačtyřicetileté Janky, matky osmiletého syna. Její zdrcený manžel Vladislav z malé vesnice Čičmany nedaleko českých hranic ze smrti své milované ženy viní zdravotníky, obrátil se proto na úřady i policii. Vyšetřování se ale podle něj táhne a nepřináší výsledky.

Podle nešťastného vdovce přitom všechno začalo úplně obyčejným zalehnutím ucha. Jenže stav Janky se od té doby už jenom zhoršoval a o několik měsíců později vydechla naposledy. Vladislav je přesvědčený, že selhal zdravotnický personál, proto podal podnět na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí a obrátil se také na policii, píše slovenský zpravodajský portál Nový čas.

"Moje Janka nikdy nebyla nemocná. Byla to zdravá a krásná ženská. Jednoho dne jí zalehlo v uchu, prostě věc, která se stává běžně. Šla k lékaři, ten jí ale nic nedal. Léky dostala, až když jí zalehlo i v druhém uchu a všechno mělo být v pořádku," vypraví zničený Vladislav.

Související obsah

Jenže bolesti navzdory nasazené léčbě nepolevovaly, tak požádal lékařku, aby jeho ženě provedla výtěr z ucha. To ale prý doktorka odmítla s tím, že je to zbytečné.

Stav Janky se dál zhoršoval a po přibližně dvou měsících podle Vladislava úplně ohluchla. "Nakonec jí lékařka odebrala krev, což odhalilo nebezpečnou bakterii E.coli. Během pěti měsíců byla Janka 25krát ambulantně léčená se zánětem uší, desetkrát operovaná a víc než desetkrát jí uši propichovali," zrekapituloval obrovské trápení své drahé polovičky Vladislav. Obrovské bolesti ale Janku ničily dál.

Nakonec ji záchranka odvezla do nemocnice v Martině, kde skončila na infekčním oddělení. "Byla tam čtyři dny nehybná, hluchá, nedokázala ani mluvit," vzlyká Vladislav. Vyšetření pak ukázala, že záněty v uších napadly Jance i mozek. Převezli ji proto na specializované pracoviště v jiné nemocnici a znovu několikrát operovali.

O pár dní později měla žena obrovské potíže s dýcháním, dostala rozsáhlý zápal plic, skončila na ARO, kde ji zdravotníci uvedli do umělého spánku. A později převezli na ARO zpět do nemocnice v Martině.

Související obsah

"Tam byla až do své smrti. Čtyřikrát krvácela do mozku a skončila bez poloviny lebky. V té době byla manželka úplně hluchá, nemohla se vůbec hýbat ani mluvit," popsal její muž. Zemřela v prosinci 2019. Vladislav podal trestní oznámení na obě nemocnice, vyšetřování podle něj tak běží už déle než rok a výsledek je nula. Hotové prý nejsou ani znalecké posudky.

V jaké fázi vyšetřování je, neobjasnila pro Nový čas ani policie. "Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení nebudeme v této věci poskytovat žádné stanovisko," vzkázala pouze mluvčí policie Gabriela Kremeňová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz