Krimi

Na muži při grilování vzplálo oblečení, popálenou má většinu těla!

Na muži při grilování vzplálo oblečení, popálenou má většinu těla!
Zdroj: Horská služba

V boj o život se změnilo v sobotu večer grilování v Krnově na Bruntálsku. Na starším muži tu totiž během opékání vzplálo oblečení. Utrpěl velmi vážná zranění, do nemocnice ho transportoval přivolaný vrtulník.

Operační středisko moravskoslezských záchranářů dostalo zprávu o hořícím člověku v Krnově před jednadvacátou hodinou. Na místo okamžitě vyrazily nejbližší posádky zdravotníků, z Ostravy vzlétl záchranářský vrtulník.

"Na sedmapadesátiletém muži vzplálo při grilování oblečení potřísněné hořlavou látkou. Pomoc před příjezdem záchranářů poskytovali svědkové události, kteří hořící oblečení uhasili," popsal mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Související obsah

Přesto plameny muže velmi vážně poranily. "Pacient utrpěl rozsáhlé popáleniny třetího stupně v oblasti hlavy, hrudníku, břicha, zad i končetin, a to na přibližně 80 % povrchu těla. Posádky zajistily žilní vstupy, uvedly pacienta do umělého spánku a převedly jej na přístrojem řízené dýchání," doplnil Humpl.

Po prvotním ošetření popálenin záchranáři muže naložili do přivolaného vrtulníku, který ho transportoval do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

Drama spojené s grilováním se před dvěma týdny odehrálo v Praze. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz