Domácí

Školáci už mohou odložit roušky. Ve Zlínském kraji mají ale smůlu

Ve většině krajů v úterý školáci usedli do lavic bez respirátorů. Vláda v pondělí rozhodla o dalším rozvolnění. Netýká se to ale Jihočeského, Libereckého a Zlínského kraje. Tam týdenní incidence klesá jen velmi pomalu.

Je jedno, jestli žáci chodí na Zlínsku do velké školy ve městě nebo malé na vesnici. Všude dál platí, že při vyučování musejí mít roušku nebo respirátor. Přitom s tím, jak nastupuje léto, je pro všechny obtížnější udržet soustředění.


"Jsme se s kolegy těšili, že už roušky a respirátory odložíme, ale bohužel jsme se nedočkali," řekl zástupce ředitele na základní škole Pavel Růžička.

Související obsah


Stejně jako na Liberecku a v jižních Čechách je i ve Zlínském kraji týdenní incidence vyšší než 25 nakažených na sto tisíc obyvatel. Roušky tam proto zůstávají. Paradoxně jen pár kilometrů za pomyslnou hranicí kraje, na Olomoucku, je už odložili.


Dobrou zprávou alespoň je, že počty nakažených covidem-19 dál klesají. Nejspíš od začátku příštího týdne by tak mohli respirátory odložit školáci i ve třech posledních krajích.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz