Domácí

Neštěstí v elektrárně Dukovany řeší policie. Muž se propadl střechou!

Neštěstí v elektrárně Dukovany řeší policie. Muž se propadl střechou!
Zdroj: TV Nova

Policisté i inspektoři práce prošetřují středeční neštěstí v Jaderné elektrárně Dukovany. Zemřel jeden ze zaměstnanců dodavatelské firmy, který se propadl střechou pomocného skladu. Vedení společnosti už vyjádřilo upřímnou soustrast blízkým i jeho kolegům.

Při práci v Dukovanech ve středu přišel o život pracovník dodavatelské firmy. Nehoda se stala zhruba v devět hodin ráno.

"Propadl střechou pomocného skladu umístěného ve strojovně prvního výrobního dvojbloku, která nebyla určena k pohybu osob. I přes okamžitý zásah kolegů a složek Integrovaného záchranného systému v lokalitě se jej bohužel nepodařilo zachránit," přiblížil okolnosti neštěstí mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Související obsah

Případem se aktuálně zabývá nejen firma ČEZ, ale i Státní úřad inspekce práce a Policie ČR. "Prověřujeme okolnosti. Zřejmě se bude jednat o pracovní úraz, ale policie v tom provádí šetření," sdělila mluvčí strážců zákona Dana Čírtková.

Provoz elektrárny smutná událost nijak nepoznamenala. "Pracovníci dodavatele se podíleli na investiční akci. Elektrárna je připravena poskytnout veškerou součinnost a možnou podporu. Vedení společnosti vyjádřilo upřímnou soustrast blízkým a kolegům," dodal pouze Bezděk.

Poslanci schválili lex Dukovany, ruské a čínské firmy se stavby neúčastní. Připomeňte si reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz