Domácí

Opakovaně se covidem nakazilo 1982 Čechů. Častěji se jedná o ženy

Opakovaně se covidem nakazilo 1982 Čechů. Častěji se jedná o ženy
Zdroj: Getty Images

Odborníci evidují v Česku od začátku pandemie do letošního května 1982 případů, kdy se lidé nakazili opakovaně koronavirem. V obou případech trpěli příznaky onemocnění. Informoval o tom ve čtvrtek Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Od loňského března do konce letošního května bylo v Česku nahlášeno 1,67 milionu případů koronaviru. Z toho experti zaznamenali 1982 reinfekcí, kdy se u lidí v obou případech objevily příznaky. Častější byla opakovaná nákaza u žen, těch bylo 1204.


"Kromě toho jsme identifikovali ještě 3070 případů možných reinfekcí covid-19, u nich však minimálně jedna z epizod onemocnění proběhla bezpříznakově,“ informovali experti ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ).

Související obsah


Opakovaně se nakazili lidé ve všech věkových skupinách, medián věku byl 40 let. Interval mezi prvním a druhým onemocněním se pohyboval v rozmezí od 61 do 401 dnů. Počet reinfekcí se od letošního května zvýšil přibližně o 450 případů.


"Vzhledem k evidovaným případům reinfekcí u řady lidí společně s nejasnostmi ohledně vytvoření, přetrvávání a protektivity imunitní odpovědi, stále platí doporučení očkovat proti covidu-19 také ty, kteří v minulosti tuto infekci prokazatelně prodělali, byť s časovým odstupem,“ apelují odborníci.

Počet nově nakažených v Česku dál roste. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz