Domácí

Opakovaně se covidem nakazilo 1982 Čechů. Častěji se jedná o ženy

Opakovaně se covidem nakazilo 1982 Čechů. Častěji se jedná o ženy
Zdroj: Getty Images

Odborníci evidují v Česku od začátku pandemie do letošního května 1982 případů, kdy se lidé nakazili opakovaně koronavirem. V obou případech trpěli příznaky onemocnění. Informoval o tom ve čtvrtek Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Od loňského března do konce letošního května bylo v Česku nahlášeno 1,67 milionu případů koronaviru. Z toho experti zaznamenali 1982 reinfekcí, kdy se u lidí v obou případech objevily příznaky. Častější byla opakovaná nákaza u žen, těch bylo 1204.


"Kromě toho jsme identifikovali ještě 3070 případů možných reinfekcí covid-19, u nich však minimálně jedna z epizod onemocnění proběhla bezpříznakově,“ informovali experti ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ).

Související obsah


Opakovaně se nakazili lidé ve všech věkových skupinách, medián věku byl 40 let. Interval mezi prvním a druhým onemocněním se pohyboval v rozmezí od 61 do 401 dnů. Počet reinfekcí se od letošního května zvýšil přibližně o 450 případů.


"Vzhledem k evidovaným případům reinfekcí u řady lidí společně s nejasnostmi ohledně vytvoření, přetrvávání a protektivity imunitní odpovědi, stále platí doporučení očkovat proti covidu-19 také ty, kteří v minulosti tuto infekci prokazatelně prodělali, byť s časovým odstupem,“ apelují odborníci.

Počet nově nakažených v Česku dál roste. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz