Zahraničí

Záchranáři našli trosky zmizelého letadla na Kamčatce! 28 lidí zřejmě nepřežilo

Záchranáři pátrali po ztraceném letounu Antonov An-29, na jehož palubě mělo být celkem 28 lidí. Zatím není jasné, co přesně se stalo, řídící věž ztratila s letadlem kontakt při přistávání. Podle všeho již byly nalezeny trosky letadla.

Letoun Antonov An-26 zmizel z radarů poblíž poloostrova Kamčatka, potvrdil v úterý dopoledne mluvčí ruského ministerstva pro nouzové situace agentuře TASS s tím, že se úřady nyní snaží zjistit, co přesně se stalo.

Na palubě letadla mělo být podle ministerstva 22 pasažérů, mezi kterými bylo jedno dítě, a dalších šest členů posádky. Letadlo směřovalo z města Petropavlovsk-Kamčatskij do Palany.

Související obsah

Kontakt s letadlem byl ztracen při přistávání, okamžitě se rozjelo intenzivní pátrání, do kterého se zapojily i dva vrtulníky.

Podle generálního ředitele společnosti Petropavlovsk-Kamchatsky Air Enterprise Alexeye Khrabrova byly nalezeny trosky z letadla, přesnou polohu ale neurčil. Podle TASS nikdo z cestujících nehodu pravděpodobně nepřežil, letoun měl nabourat do strmého kopce, než se definitivně zřítil k zemi.

TMZ.com - reprofoto
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz