Zahraničí

Nehoda letadla na Kamčatce: Našli těla obětí, nikdo nepřežil

Nehoda letadla na Kamčatce: Našli těla obětí, nikdo nepřežil
Zdroj: Profimedia

Záchranáři ve středu našli těla obětí nehody letadla na ruské Kamčatce. Zatím není jasné, co přesně se stalo, řídící věž ztratila se strojem Antonov An-29 kontakt při přistávání. Nehodu nepřežilo všech 28 lidí na palubě.

Záchranáři už našli těla 19 obětí havárie letadla na ruském Dálném východě, informuje agentura AP. Na palubě mělo být podle ruského ministerstva pro nouzové situace 22 pasažérů, mezi kterými bylo jedno dítě, a dalších šest členů posádky.

Letoun Antonov An-26 zmizel z radarů poblíž poloostrova. Směřovalo z města Petropavlovsk-Kamčatskij do Palany. Kontakt s letadlem byl ztracen při přistávání, okamžitě se rozjelo intenzivní pátrání, do kterého se zapojily i dva vrtulníky. Záchranáři už v úterý večer objevili první trosky.

Související obsah

Podle agentury TASS nikdo z cestujících nehodu nepřežil, letoun měl nabourat do strmého kopce, než se definitivně zřítil k zemi.

Úřady na Kamčatce vyhlásily tři dny smutku. Úředníci informovali, že rodiny obětí obdrží peníze ve výši více než 3,5 milionu rublů, což je zhruba milion korun, které budou zahrnovat odškodnění od letecké společnosti, pojistné platby a dotaci od regionální vlády.

Pád letadla v Pákistánu přežili dva lidé, měly selhat oba motory. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz