Domácí

Covid v Česku zbrzdil i plastické operace, lidé se to teď snaží dohnat

Po koronakrizi se pomalu začínají vracet do ordinací plastických a estetických lékařů jejich klienti. Nemocniční oddělení, kde se řešily převážně plastické operace ze zdravotního hlediska, mají skluz několika měsíců. A lidé se to teď prý snaží dohnat.

Z mnoha oddělení plastické chirurgie v nemocnicích byly ještě před několika měsíci covidové jednotky a stejně jako další obory i plastická chirurgie musela klienty přeobjednávat. Skluz je minimálně půl roku.

Na druhou stranu, soukromé kliniky zaměřené na zkrášlování částečně fungovaly za dodržení protiepidemických opatření i během covidu.

"To, že ženy musely nosit roušku a respirátor, jim pomohlo v tom, že pod tím třeba nebyl vidět ten zákrok," uvedla lékařka estetické a laserové medicíny Eva Havlová.

"Jsem tu poprvé. Už jsem si řekla, že v mém věku si nějaký zákrok zasloužím," prohlásila jedna z klientek plastické kliniky.

Související obsah

Jedna změna je ale podle lékařů patrná, na klientky si musí vyhradit delší dobu. "Klientky ten předchozí rok chodily minimálně, tak teď je pravidlem, že si třeba nechávají dělat víc zákroků najednou, že si to všechno odbydou během jednoho sezení," dodala Havlová.

Po covidovém lockdownu až zase nabírají plastická chirurgie a estetická medicína na obrátkách, a protože v lockdownu česká společnost přibrala, v kurzu jsou i liposukce.

Ale rozhodně se nedá mluvit výhradně o ženách. Hned sedm procent ze všech zkrášlovacích zákroků připadá na muže. Nejčastějším zákrokem, a to jak u mužů, tak u žen, je úprava očních víček. Ženy mají v oblibě také úpravy prsou, vyhlazení vrásek a vyplnění rtů.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz