Zahraničí

Ve Švédsku se zřítilo menší letadlo, zemřelo několik pasažérů

Ve Švédsku se zřítilo menší letadlo, zemřelo několik pasažérů
Zdroj: Profimedia

U švédského města Orebro se ve čtvrtek večer zřítilo malé letadlo. Na palubě bylo nejméně devět lidí, podle tamějších médií to byli parašutisté. Policie hlásí několik mrtvých.

Malé dopravní letadlo se zřítilo krátce po vzletu. Dopadlo nedaleko švédského města Orebro, informoval portál Euronews.

"Jedná se o velmi ojedinělou nehodu. Několik lidí je po smrit," uvedla švédská policie na svém webu. Počet obětí zatím neupřesnila.

Podle velitele záchranářů Emila Gustavssona letadlem cestovalo přinejmenším devět parašutistů.

Související obsah

Zatím není jasné, co pád letadla způsobilo. Tragédii už vyšetřují policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz