Domácí

Při kontrolách klubů padly pokuty za 20 tisíc korun. Platili i očkovaní hosté

Policisté a hygienici se v noci na sobotu zaměřili na kontrolu dodržování bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru. Hlídky navštívily bary a diskotéky po celé České republice. Policie se ale zaměřila hlavně na Prahu, kde rozdala pokuty v celkové výši 20 tisíc korun. Platit museli i ti, kteří měli jen jednu dávku očkování.

Policisté ve spolupráci s krajskými hygieniky v pátek ve velkém kontrolovali, jestli lidé dodržují vládou zavedená epidemiologická opatření. Zaměřili se hlavně na Prahu, zavítali ale i na desítky dalších míst po celé republice. 

Policejní hlídky dohlížely na dodržování rozestupů i počet lidí u stolu. V klubech nesmí být více lidí, než je míst k sezení. U stolu mohou sedět pouze čtyři návštěvníci a hosté mají zakázaný i tanec.

Na místě se lidé s policisty dohadovali a odmítali předložit doklad totožnosti:

Policisté dále kontrolovali také to, jestli mají návštěvníci u sebe test, potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech nebo jsou plně naočkovaní. Vláda totiž přitvrdila a jedna dávka už k prokázání bezinfekčnosti nestačí.

Související obsah

Policie se zaměřila hlavně na Prahu

V Praze policisté s hygieniky navštívili zhruba desítku podniků, včetně diskotéky na střeše obchodního domu Kotva nebo hudebního klubu v Paláci Metro. Zkontrolovali zhruba 500 lidí. Na místě udělili více než 40 pokut v celkové výši přesahující 20 tisíc korun.

"V drtivé většině se jednalo o neprokázání tzv. negativity při vstupu do provozovny. Celková částka uložená v příkazním řízení přesáhla dvacet tisíc korun. Pět přestupků vyřešili pracovníci hygieny oznámením do správního řízení. Ve dvou dalších případech vyřešili policisté přestupek na úseku cizineckého zákona taktéž v příkazním řízením," sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Platit (500 korun) lidé museli i v případě, že měli potvrzení o očkování pouze jednou dávkou vakcíny. 

Přes 60 lidí uvedlo, že se nakazilo v pražském klubu, řekla hygienička Pavla Svrčinová:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz