Domácí

Při kontrolách klubů padly pokuty za 20 tisíc korun. Platili i očkovaní hosté

Policisté a hygienici se v noci na sobotu zaměřili na kontrolu dodržování bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru. Hlídky navštívily bary a diskotéky po celé České republice. Policie se ale zaměřila hlavně na Prahu, kde rozdala pokuty v celkové výši 20 tisíc korun. Platit museli i ti, kteří měli jen jednu dávku očkování.

Policisté ve spolupráci s krajskými hygieniky v pátek ve velkém kontrolovali, jestli lidé dodržují vládou zavedená epidemiologická opatření. Zaměřili se hlavně na Prahu, zavítali ale i na desítky dalších míst po celé republice. 

Policejní hlídky dohlížely na dodržování rozestupů i počet lidí u stolu. V klubech nesmí být více lidí, než je míst k sezení. U stolu mohou sedět pouze čtyři návštěvníci a hosté mají zakázaný i tanec.

Na místě se lidé s policisty dohadovali a odmítali předložit doklad totožnosti:

Policisté dále kontrolovali také to, jestli mají návštěvníci u sebe test, potvrzení o prodělání covidu v posledních 180 dnech nebo jsou plně naočkovaní. Vláda totiž přitvrdila a jedna dávka už k prokázání bezinfekčnosti nestačí.

Související obsah

Policie se zaměřila hlavně na Prahu

V Praze policisté s hygieniky navštívili zhruba desítku podniků, včetně diskotéky na střeše obchodního domu Kotva nebo hudebního klubu v Paláci Metro. Zkontrolovali zhruba 500 lidí. Na místě udělili více než 40 pokut v celkové výši přesahující 20 tisíc korun.

"V drtivé většině se jednalo o neprokázání tzv. negativity při vstupu do provozovny. Celková částka uložená v příkazním řízení přesáhla dvacet tisíc korun. Pět přestupků vyřešili pracovníci hygieny oznámením do správního řízení. Ve dvou dalších případech vyřešili policisté přestupek na úseku cizineckého zákona taktéž v příkazním řízením," sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Platit (500 korun) lidé museli i v případě, že měli potvrzení o očkování pouze jednou dávkou vakcíny. 

Přes 60 lidí uvedlo, že se nakazilo v pražském klubu, řekla hygienička Pavla Svrčinová:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz