Koronavirus

V pražských klubech se nakazily desítky lidí. Policie kontroluje tanec

V pražských klubech se nakazily desítky lidí. Policie kontroluje tanec
Zdroj: Profimedia

Covid v Česku znovu nabírá na síle a policie v Praze proto i s hygieniky vyráží na kontroly do nočních klubů. Právě v nich se totiž nakazilo už několik desítek lidí. Policie se zaměřuje například na to, zda lidé v podnicích tančí.

Případů nemoci covid-19 v České republice v posledních týdnech přibývá. Nemoc se šíří hlavně mezi mladými a v Praze. 

Hygienická stanice hlavního města se proto zaměřila na dodržování platných preventivních protiepidemických opatření v nočních klubech. "Jde o zařízení, ve kterých je, kromě nabídky nápojů a stravy, produkována také moderní dynamická hudba," uvedla hygiena. 

"Produkce hudby je sice dovolena, avšak je zakázán tanec, neboť jde o typ fyzické aktivity, kde při počtu relativně vysokého množství lidí na jednom místě dochází k velmi snadnému přenosu viru mezi lidmi," vysvětlila hygienická stanice.

Související obsah

Právě proto se kontroly hygieniků ve spolupráci s policisty soustředí právě na tento segment provozoven. Kontrolován není jen personál, ale i návštěvníci.

"Jak totiž ukazují prováděná epidemiologická šetření nově pozitivně testovaných lidí, začíná se průběžně zvyšovat počet případů, kdy k nákaze došlo v nočním hudebním klubu," uvedla hygiena. Jeden konkrétní klub od konce června zmínilo hned 28 mladých lidí. "Dalších 31 pozitivně testovaných osob uvedlo jako možný zdroj své nákazy pobyt v některém z jiných pražských nočních klubů," dodala hygienická stanice.

Související obsah

Kontroly hygienici s policisty neprovádějí jen o víkendu, ale i ve všední den. Například minulý čtvrtek provedli kontrolu, která prý měla provozovatele hlavně upozornit na chyby. "Došlo například k redukci některých nevhodně rozmístěných sedadel a stolů tak, aby toto rozmístění odpovídalo platným opatřením," vysvětlila hygiena.

Na místě byla také zjištěn jeden host, který neměl aktuálně platný výsledek testu. Tato osoba na místě zaplatila blokovou pokutu.

Loni v létě se kvůli nemoci covid-19 nechvalně proslavil noční klub Techtle Mechtle. Co se tam dělo, se podívejte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz