Domácí

Vojtěch o kontrolách: Brňané bez chyb, 40 pokut pro Pražany

Policie a hygiena o víkendu kontrolovaly noční kluby. Akci v pondělní Snídani s Novou zhodnotil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Předem naplánovaná akce se o víkendu zaměřila na kontrolu dodržování opatření v nočních klubech. Právě v těch se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha aktuálně nejvíc šíří koronavirus.

"Je tam velký počet lidí, kteří jsou často pod vlivem alkoholu. Úplně tam tedy nejsou dodržována opatření, " vysvětlil Vojtěch.

Razie proběhla po celé republice. Vojtěch okomentoval, jak se situace vyvíjela ve velkých městech.

Související obsah

"Například při kontrolách v Brně hygienici nenalezli žádné pochybení. V Praze to bylo horší, tady hygienici udělili 40 až padesát pokut," uvedl ministr.

Noční kluby prý zůstanou pod drobnohledem i v dalších týdnech. "Hygienici budou v kontrolách pokračovat v průběhu celého léta," doplnil Vojtěch.

Ministr se v ranním vysílání rovněž vyjádřil k nově otevřeným očkovacím centrům, která fungují bez objednání.

Související obsah

"Musím říci, že zájem je velmi dobrý. Například na Chodově bylo včera očkováno asi 950 lidí. Na Hlavním nádraží je to každý den kolem 400 až 500 lidí," řekl Vojtěch.

Lidé mají od pondělí možnost očkovat se bez objednání i na Smíchově. Ve středu se pak otevřou i centra v Brně a Ostravě.

Ondřej Novotný, mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz