Domácí

Zmrzlinu Češi milují. Cenové rozpětí v republice je obrovské

Mezi nejoblíbenější pochoutky léta patří zmrzlina, mimo jiné i proto, že dokáže příjemně ochladit. Štáby televize Nova se vydaly po celé republice, aby zjistily, jaké příchutě se prodávají a za kolik. Cenové rozpětí vás možná překvapí.

Během let se mění nejen oblíbené příchutě, ale i ceny. Řada lidí si ještě pamatuje kopeček zmrzliny za korunu. Dnes je cenové rozpětí obrovské.

Částka se liší i podle toho, jestli si dáte klasický kopeček nebo porci. Ta bývá obvykle větší. Ještě dražší jsou zmrzliny rolované, my jsme ale zůstali u kopečku a porce.

Související obsah

V centru Prahy si dáte jednu porci zmrzliny za 55 korun. "Dříve se stávalo, že když jsme řekli, kolik stojí, tak zákazníci odcházeli. Ale vždy se to stalo výjimečně. Dnes už chápou, že za kvalitní produkt je potřeba zaplatit," řekl zmrzlinář Honza.

V Českých Budějovicích zaplatíte za kopeček zmrzliny 30 korun a v Ústeckém kraji vyjde zhruba na 40 korun. Za to v pardubické čtvrti Polabiny stojí jen 12 korun.

Související obsah

V Hradci Králové jeden kopeček například pistáciové zmrzliny stojí 16 korun. A na Vysočině dáte 35 korun za kopeček.

Prodejci zmrzlin stále přicházejí s novými příchutěmi. V Praze mají například takovou, co chutná po Olomouckých syrečkách. Podívejte se, na jaké další netradiční příchutě můžete narazit:

Anna Bábovská, mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz