Domácí

Na Plzeňsku ordinoval falešný gynekolog, trestní oznámení nepadlo

Na Plzeňsku ordinoval falešný gynekolog. Jeho žena, se kterou měl ordinaci provozovat, je sice porodní asistentka, ale ani jeden z manželů nemá potřebnou licenci k provozování gynekologické praxe. Jejich firma navíc ani není registrovaná jako zdravotnické zařízení.

Vyšetření a vystavování těhotenských průkazů a žádanek na různé úkony. To je jen základní výčet věcí, které měl falešný gynekolog ve své ordinaci vykonávat.

"Tyto služby lze poskytovat pouze na základě oprávnění, které uděluje správní orgán. V tomto případě je to krajský úřad Plzeňského kraje, který ale žádné takové oprávnění poskytovateli neudělil," sdělila mluvčí Plzeňského kraje Eva Mertlová.

Pracovníci krajského úřadu se tak rozhodli samozvaného gynekologa zkontrolovat. Zatím ale bez úspěchu. "Poskytovatel se z oprávněných důvodů omluvil a termín odložil, a následně už kontrola neproběhla z důvodu epidemiologické situace," dodala Mertlová.

Související obsah

V budově, kam za samozvaným gynekologem pacientky docházely, se už ordinace nějakou dobu nenachází. Falešnému lékaři s podezřením z trestného činu neoprávněného podnikání se na zoubek podívala také kriminálka.

"Kriminalisté této věci věnovali maximální pozornost. Šetřením zjistili, že k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo, a z tohoto důvodu na konci září loňského roku případ odložili," řekla mluvčí plzeňské policie Ivana Jelínková.

Také Televize Nova se pokusila kontaktovat falešného lékaře v místě podnikání. Nikdo ale neotevřel. Podle některých místních se prý jedná o slušného člověka.

Související obsahJestli se samozvaný gynekolog v budoucnu rozhodne ve svém podnikání pokračovat, není jasné. Podle informací TV Nova na něj totiž zatím žádná pacientka nepodala trestní oznámení.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz