Zahraničí

Z podpálení americké válečné lodi obvinili jednoho z námořníků

Za požár, který před rokem zničil americkou válečnou loď USS Bonhomme Richard za miliardu dolarů, obvinilo ve čtvrtek americké námořnictvo jednoho z členů posádky. Čeká ho vojenský soud.

Vrtulníková výsadková loď kotvila na námořní vojenské základně v San Diegu, kde procházela rekonstrukcí. Námořník, jehož jméno vyšetřovatelé nezveřejnili, ji měl zapálit úmyslně, motiv však zůstává tajemstvím, uvedla americká média.

Plavidlo hořelo čtyři dny a při vypuknutí ohně a hašení se zranilo přes 60 lidí, naštěstí jen lehce. Posádka se nejprve snažila plameny zvládnout, po výbuchu však byla evakuována.

Související obsah

Příčinu vzniku požáru vyšetřovala Námořní vyšetřovací služba (NCIS) ve spolupráci s federálním Úřadem pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (ATF). Podle amerických médií se jejich pozornost záhy zaměřila na jednoho ze členů posádky. Nyní ho námořnictvo obvinilo ze žhářství s přitěžujícími okolnostmi a z úmyslného ohrožení plavidla.

Plavidlo ohrozil dokonale, velení námořnictva muselo loď poslat do šrotu, neboť oprava by se nevyplatila. Stála by kolem tří miliard dolarů a trvala pět až sedm let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz