Zahraničí

Z podpálení americké válečné lodi obvinili jednoho z námořníků

Za požár, který před rokem zničil americkou válečnou loď USS Bonhomme Richard za miliardu dolarů, obvinilo ve čtvrtek americké námořnictvo jednoho z členů posádky. Čeká ho vojenský soud.

Vrtulníková výsadková loď kotvila na námořní vojenské základně v San Diegu, kde procházela rekonstrukcí. Námořník, jehož jméno vyšetřovatelé nezveřejnili, ji měl zapálit úmyslně, motiv však zůstává tajemstvím, uvedla americká média.

Plavidlo hořelo čtyři dny a při vypuknutí ohně a hašení se zranilo přes 60 lidí, naštěstí jen lehce. Posádka se nejprve snažila plameny zvládnout, po výbuchu však byla evakuována.

Související obsah

Příčinu vzniku požáru vyšetřovala Námořní vyšetřovací služba (NCIS) ve spolupráci s federálním Úřadem pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (ATF). Podle amerických médií se jejich pozornost záhy zaměřila na jednoho ze členů posádky. Nyní ho námořnictvo obvinilo ze žhářství s přitěžujícími okolnostmi a z úmyslného ohrožení plavidla.

Plavidlo ohrozil dokonale, velení námořnictva muselo loď poslat do šrotu, neboť oprava by se nevyplatila. Stála by kolem tří miliard dolarů a trvala pět až sedm let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz