Domácí

Silvinka (14) se po měsíci vrací domů. Po tornádu bojovala v nemocnici o život

Silvinka (14) se po měsíci vrací domů. Po tornádu bojovala v nemocnici o život
Zdroj: archiv rodiny, TN.cz

Příběh 14leté Silvinky, která v době tornáda na jižní Moravě zrovna cestovala autobusem, sledovalo velké množství lidí. Školačka poté, co nebezpečný živel rozmetal autobus, bojovala v nemocnici o život. Nyní se po měsíci konečně vrací domů ke své rodině, kde bude pokračovat v rehabilitacích.

Čtrnáctileté Silvince se 24. června vmžiku obrátil život vzhůru nohama. Cestovala autobusem, který zasáhlo tornádo a vymrštilo jej do vzduchu, jako by to byla hračka. Z dopravního prostředku zbyly jen trosky, ve kterých zůstala školačka zaklíněná. Po nárazu měla proletět celým vozem, skončila v kritickém stavu.

První dny doslova bojovala o život v umělém spánku, ani pak ale neměla vyhráno a musela podstoupit sérii operací. Ve čtvrtek po více než měsíci opustila nemocnici a vrátila se domů ke své rodině, oznámila brněnská fakultní nemocnice na facebooku.

Kromě rozbité hlavy si dívka při nehodě rozdrtila nohu a zlomila tři krční obratle. Při posledním zákroku, který podstoupila, jí lékaři operovali přetržený nerv v pravé noze. Její boj tím ale stále nekončí. Z nemocnice sice již odjela domů, stále ji ale čekají rehabilitace.

Související obsah

Příběh Silvinky sledovali lidé v médiích i na sociálních sítích. V dopise, který její maminka poslala brněnské nemocnici, poděkovala všem lidem za to, že na její dcerku mysleli a přáli jí uzdravení.

"Je neuvěřitelné, kolik nám došlo pohledů, dopisů a balíčků. Silvince udělaly ohromnou radost. Dodalo jí to sílu bojovat a vyrovnat se s touto novou životní událostí. Děkujeme," vzkázala lidem maminka Irena.

Související obsah

"Věříme, že se její stav bude i nadále už jen zlepšovat. A to nejen díky neuvěřitelné péči celé nemocnice, ale i díky vám, Vám všem," dodala. Nemocnice zároveň vyzvala všechny, kteří by Silvince rádi poslali další balíček nebo dopis, aby jej směřovali již přímo na rodinu.

Silvie není jediná, kterou Česko sledovalo v souvislosti se zdemolovaným autobusem po zásahu tornádem. Připomeňte si příběh statečné Báry (18), která se i přes svá zranění vydala hledat pomoc, v červnové reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz