Domácí

Hygiena kontrolovala dětské tábory, 15 z nich muselo předčasně skončit

Hygiena kontrolovala dětské tábory, 15 z nich muselo předčasně skončit
Zdroj: Profimedia

Jako každý jiný rok i letos pracovníci hygienických stanic prováděli kontroly na dětských táborech. Ve většině případů žádné výrazné nedostatky neodhalili, více než dvěma desítkám táborů ale udělili pokuty. Patnáct táborů muselo dokonce předčasně skončit, většinou z důvodu rozšíření covidu-19.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo výsledky červencových hygienických kontrol na dětských táborech. Celkem jich bylo uskutečněno téměř 900 a v rámci nich hygienici udělili 25 drobných pokut v celkové výši 58 800 korun.

"Zatím se jedná o standardní sezónu," konstatovala mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Většinou se nedostatky týkaly stravování dětí (35 případů), dále hygienici odhalili také například problémy v zásobování pitnou vodou (12 případů), špatné zdravotní zabezpečení tábora (4 případy) nebo nedostatky v ubytování dětí (8 případů).

Související obsah

"V jednom případě jsme na základě rozboru pitné vody udělili zákaz používání pitné vody z původního zdroje a na táboře je zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou," prozradila ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých jihočeské hygienické stanice Marie Nosková.

Žádný z nedostatků nebyl natolik závažný, aby hygienici rozhodli o uzavření tábora. Přesto jich několik muselo předčasně skončit. Ve většině případů, byla důvodem nákaza koronavirem.

Za celý červenec řešili hygienici 21 případů výskytu covidu na dětských táborech, ukončeno bylo 14 z nich. V šesti případech o tom rozhodly samotné hygienické stanice, zbylých osm akcí skončilo z rozhodnutí organizátora.

Související obsah

Například moravskoslezská hygienická stanice se rozhodla ukončit z důvodu rozšíření nákazy tábor na Frýdecko-Místecku. Na Strakonicku předčasně skončil skautský tábor, tentokrát ale rozhodnutí učinil pořadatel.

Kromě covidu hygienici evidují také deset případů výskytu zažívacích onemocnění. Většinou byl původ virový, v jednom případě nemoc způsobila bakterie Campylobacter jejuni a na jednom táboře hygiena řešila také otravu jídlem.

Od začátku prázdnin muselo být v důsledku nepříznivého počasí evakuováno 20 táborů. Jeden musel být ukončen kvůli zákazu vstupu do lesa po vichřici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz