Počasí

Připravte se na vedra i déšť. Počasí bude o víkendu jako na houpačce

Počasí v následujících dnech bude velmi proměnlivé. Meteorologové očekávají, že se do Česka opět vrátí vysoké letní teploty, o víkendu má ale na několika místech i pršet.

Čechy v uplynulých dnech zaskočilo chladnější počasí, o víkendu ale opět dorazí léto. V dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní a střední Evropou.

Čtvrtek

Přes den má být většinou oblačno a zejména na horách ojediněle přeháňky, ráno a později večer místy skoro jasno. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s začne k večeru slábnout.

Pátek

V pátek očekávejte polojasno až oblačno, na severu místy přeháňky, jinde jen ojediněle. Vyskytnout se lokálně mohou i bouřky. Nejnižší noční teploty budou 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Foukat má slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

Související obsah

Sobota

V sobotu bude polojasno, na severovýchodě přes den až oblačno a ojediněle přeháňky. Ráno se mohou vyskytovat mlhy. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Vítr bude slabý, proměnlivý 1 až 4 m/s.

Neděle

V neděli na většině území Česka bude polojasno. V Čechách postupně od západu začne přibývat oblačnosti a později se ojediněle budou objevovat přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se mohou vyšplhat i na 29 °C. Vítr bude slabý, proměnlivý 1 až 4 m/s.

Pondělí

Začátek příštího týdne bude deštivý. Meteorologové očekávají oblačno, od západu přechodně až zataženo a na většině území předpovídají déšť nebo přeháňky, místy bouřky. K večeru od západu začne ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty se mají držet mezi 17 až 13 °C, nejvyšší denní mezi 20 až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Úterý až čtvrtek

Od úterý by Češi měli očekávat převážně oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. Nejnižší noční teploty mají být 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C.

Pusťte si předpověď počasí ze čtvrteční Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz