Zahraničí

Papež ukončil návštěvu Slovenska. Sloužil obří bohoslužbu

Papež František ve středu zakončil svou návštěvu Slovenska. Na závěr byla naplánovaná mše v Šaštíně nedaleko hranic s Českem. Bohoslužby se zúčastnilo zhruba 45 tisíc lidí.

Na Slovensku je ve středu státní svátek a země si připomíná Pannu Marii Sedmibolestnou, patronku země. Lidé tak nejdou do práce a řada z nich místo toho dorazila na papežovu bohoslužbu. Bohoslužba v Šaštíně začala v 10 hodin dopoledne. Na mši se vydali také Češi. 

V souvislosti s akcí byla dopoledne v různých časech uzavřena dálnice D2, která vede od hranic s Českem do Bratislavy.

Související obsah

Čtyřdenní návštěva papeže Františka na Slovensku začala v neděli odpoledne v Bratislavě. Po slavnostním uvítání zamířil do Apoštolské nunciatury, kde přednesl projev, ve kterém varoval před moderním otroctvím a vyzdvihl svobodu mysli a duše.

"Neztratili jsme my křesťané horlivost? To, co nás osvobozuje, je pravda evangelia, nebo uspokojení komfortu?" prohlásil papež. Lidé by se podle něj neměli zaměřovat jen na své potřeby. "Naše svoboda není úplnou bez svobody našich bratrů a sester," řekl. Evropa podle něj nebude svobodná, dokud budeme upřednostňovat vlastní sobecké potřeby.

Papež se mimo jiné během své návštěvy setkal s prezidentkou Zuzanou Čaputovou nebo s představiteli církve. Na východním Slovensku také zavítal na nechvalně proslulé romské sídliště a také na setkání s mládeží.

Po středeční veřejné bohoslužbě papež František návštěvu Slovenska ukončil a odletěl ze země. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz