Papež František

Papež jezdí po Slovensku elektrickým Enyaqem. Vyžádal si speciální úpravy

Papež jezdí po Slovensku elektrickým Enyaqem. Vyžádal si speciální úpravy
Zdroj: Škoda Auto

Česká automobilka Škoda Auto poskytla Vatikánu dvě elektrická SUV Enyaq, aby vozily papeže Františka během jeho návštěvy na Slovensku. Hlava katolické církve si vozy české automobilky vybrala už podruhé.

Od 12. do 15. září probíhá na Slovensku návštěva papeže Františka, kterou iniciovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Papež během ní využívá dva vozy Škoda Enyaq iV a flotilu Vatikánu navíc doplňují dva Karoqy. Všechny vozy jsou v černé metalíze a mají černý interiér, navíc byly speciálně upraveny.

Aby byl papež lépe vidět, byla standardní zatmavená zadní okna nahrazena průhledným sklem. Na přední blatník na straně spolujezdce byly umístěny chromované držáky pro vatikánskou vlajku a na krytech vnějších zrcátek se nachází oficiální logo papežovy návštěvy. Součástí požadavků od Vatikánu byla také instalace dodatečného madla v interiéru pro komfortnější vystupování z auta.

Související obsah

​Po oficiálním přivítání na letišti v Bratislavě v neděli ráno byl papež odvezen na ekumenické shromáždění v budově diplomatického zastoupení Svatého stolce ve slovenské metropoli. V pondělí byla v plánu návštěva u slovenské prezidentky a setkání s politickými, diplomatickými, společenskými a církevními představiteli i se zástupci židovské obce.

Související obsah

​V úterý se papež letecky vydá do Košic, kde se setká také s představiteli romské komunity. I tam bude mít k dispozici jeden Enyaq a jeden Karoq. Ve středu pak hlava katolické církve zavítá na poutní místo Panny Marie Sedmibolestné v Šaštíně a následně v poledne odcestuje zpět do Říma.

Související obsah

​Škoda Auto vytvořila speciální webovou stránku, na kterou mohou lidé z celého světa posílat hlavě katolické církve na jeho cestě po Slovensku osobní pozdravy. Vzkazy budou následně virtuálně promítány na jeho vozidle.

​Hlava katolické církve cestuje ve vozech české automobilky už podruhé. Během jeho dvoudenní návštěvy v Irsku v rámci Světového setkání rodin v roce 2018 v Dublinu poskytla Škodovka Vatikánu čtyři vozy Rapid Spaceback.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události