Život ve hvězdách

Manželé Vydra a Boušková se milují i po 40 letech. Čas tráví na statku za Prahou

Manželé Václav Vydra a Jana Boušková strávili léto jak jinak než na svém malebném statku kousek za Prahou. Už pěknou řádku let se tam starají o několik koní a jak sami říkají, nemohli by být spokojenější. V rozhovoru oba dokázali, že i po téměř 40 společných letech lze zůstat zamilovaný.

"Nám se daří dobře, léto trávíme tady a na dovolené jsme taky byli," řekla o statku Jana Boušková. "Já sem strašně ráda přijdu a nechám na sebe působit ty stromy, ty koně, zvířata a vlastně i slepice už máme. Je to tu krásné," pochvaluje si.

Údržba statku je práce na plný úvazek, 65letý Vydra to stále ještě zvládá jako zamlada. "Jana se stará tak nějak o ty administrativní věci," popsal povinnosti své manželky.

Vydra se na statku stará o koně. Na farmě se jich totiž navíc několik léčí. "Statek má pronajatý Institut celostní péče o koně, což je OPS, kterou jsme před 10 lety založili ještě s pár známými. A ta má za úkol takovou koňskou osvětu," uvedl Vydra. Na farmě vyškolují lidi, aby se o koně dokázali postarat.

Související obsah

Nejen koně, ale i psi našli na statku domov. "Jsem si říkal, že bude lepší mít dospělé psy a v útulcích je jich hrozná spousta a jsou to zvířata, která si hrozně zaslouží lepší život. Tak proč jim to nedat," vysvětlil Vydra.

Se zvířaty strávili manželé většinu pandemie. Statek byl ale bez hostů i výdělků a oba zůstali bez milovaného divadla. "Jsme to museli nějakým způsobem dotovat, pokud pomineme nějaký příspěvek, který poskytnul stát, tak se tady nic nezměnilo. Akorát peníze nechodily," popsal Vydra.

Jana a Václav patří k nejstabilnějším párům českého showbyznysu a lockdown prý jejich pouto ještě utužil. Letos na Vánoce oslaví už téměř čtyři desítky let pohromadě.

Rebecca Diatilová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz