Domácí

Řada lidí plánuje prodloužený víkend. Špindl hlásí téměř plno

Řadu lidí čeká prodloužený víkend. V úterý je totiž Den české státnosti, a tak si někteří vzali v pondělí dovolenou a čekají je čtyři dny volna. Mnoho lidí vyráží na chalupy, na výlety, nebo do hor. A co se týče počasí, dočkáme se prý pravého babího léta.

Teploty budou o víkendu atakovat letní hodnoty. "Nejtepleji bude v neděli, to naměříme 26 stupňů. V pondělí a v úterý už budeme potřebovat deštníky. Na většině území Česka se budou vyskytovat přeháňky, ojediněle bouřky," informovala meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

Odpolední teploty budou ale vysoké, bude až 23 stupňů. "Všichni se těšíme na tento víkend ve Špindlerově Mlýně, neboť hotely jsou obsazené z nějakých 80 až 90 %. To samé se dá říct o penzionech," řekl Martin Jandura z informačního centra ve Špindlerově Mlýně.

V sobotu můžete do Špindlu vyrazit třeba na drakiádu. Na Moravě zase chystají vinobraní. "Máme penzion, ten máme vyprodaný už delší dobu, ale je tady možnost přespání v autě nebo v karavanu na tábořišti. Vzhledem k tomu, že se očekává nádherné počasí a je poslední prodloužený víkend, který turisté můžou využít, tak očekáváme velkou návštěvnost," sdělil majitel sklípku s penzionem Ctirad Králík.

Pokud si plánujete nakoupit, učiňte tak raději s předstihem. Velké obchody nad 200 metrů čtverečních totiž v úterý zůstanou zavřené. Nařizuje jim to zákon. "Je patrné, že před tím státním svátkem, kdy je zavřeno, nakupují více, a pak samozřejmě po něm doplňují ty zásoby," vysvětlil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Místo na nákupy tak raději vyrazte do přírody. Sváteční úterý bude prý nejteplejší za posledních šest let.

ls, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz