Domácí

Na Moravě padaly teplotní rekordy. Tisíce lidí vyrazily do přírody

Na dvou meteorologických stanicích na Moravě v sobotu padl teplotní rekord. Nejtepleji bylo v Brně, kde teploměry naměřily více než 25 stupňů. Možná už poslední slunečné dny a k tomu prodloužený víkend vylákaly do přírody tisíce lidí. Plno bylo na cyklostezkách, na vodě, ale i ve vzduchu. A spousta lidí také vyrazila na návštěvu hlavního města. Centrum Prahy tak v sobotu vypadalo téměř stejně jako před pandemií.

Lidé vyrazili na Karlův most. Oproti loňsku to v sobotu vypadalo úplně jinak. Změnilo se však složení turistů a byla slyšet více čeština. Řada pražských hotelů má stále slevy a sehnat pokoj na prodloužený víkend je už problém.

"Měli jsme to dlouho plánované jako prodloužený víkend," řekla jedna z oslovených. Naopak obyvatelé Prahy se přesunuli do zbytku republiky.

Související obsah

Celou zemi v sobotu brázdily desítky tisíc cyklistů. Řada Čechů vyrazila také na hrady a zámky. V Lednici se sešly tisíce návštěvníků. "Je tady burčák. Kam bychom měli jet jinam," liboval si další z dotázaných.

Teploty přes 25 stupňů vylákaly lidi i k vodě. Na Baťově kanále v sobotu plula jedna loď za druhou. A lidé byli i ve vzduchu, milovníky létání zlákalo možná poslední letošní krásné počasí.

A díky babímu létu neměly nouzi o návštěvníky ani vesnické hody a vinobraní. Hezké počasí vydrží i v neděli. Od pondělí díky dešťům zřejmě ubude i výletníků.

Radim Bánovský, ls, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz