Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Nechcete přijít o možnost volit? Máte poslední šanci si vyřídit voličský průkaz

Nechcete přijít o možnost volit? Máte poslední šanci si vyřídit voličský průkaz
Zdroj: Jakub Deml, tn.cz

Lidé, kteří nebudou v pátek a v sobotu v místě svého trvalého bydliště, mají poslední šanci zařídit si voličský průkaz a hlasovat kdekoliv v České republice. O průkaz je možné osobně žádat jen do středy 6. října do 16:00.

Volby do Poslanecké sněmovny se konají již tento pátek 8. a sobotu 9. října. Nejjednodušší formou hlasování je zajít do volební místnosti v okrsku svého trvalého bydliště. Řada lidí ale na adrese svého trvalého bydliště nežije, má naplánovanou dovolenou nebo pracovní cestu. Ani v takovém případě ale lidé o možnost zvolit novou vládu nepřijdou. 

K hlasování mimo trvalé bydliště je kromě občanského průkazu potřeba voličský průkaz. O ten si mohli lidé žádat elektronicky či písemně do pátku 1. října. Nyní už mohou pouze tak, že na obecní úřady dorazí osobně. Žadatel musí přijít do středy 6. října, ale pozor, musíte být na obecním úřadě do 16:00. Později už vám voličský průkaz nikdo nevydá. Podrobný návod a vzor žádosti naleznete v tomto článku.

Související obsah

Pokud se nakonec volič rozhodne nikam neodcestovat, tak stejně může hlasovat ve volebním okrsku u svého domova. I tak si ale musí s sebou vzít voličský průkaz, aby nemohl hlasovat dvakrát. 

Volit lze také z nemocnice nebo přímo ze svého domu. O dalších způsobech se dozvíte v tomto článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz