Zahraničí

Nové informace k případu smrti Češky v Kolumbii. Vyjednává se převoz těla do ČR

Nové informace k případu smrti Češky v Kolumbii. Vyjednává se převoz těla do ČR
Zdroj: Facebook / TN.cz

Pojišťovna a pohřební služba řeší převoz těla pětadvacetileté Češky, kterou našli před necelými dvěma týdny zastřelenou v Kolumbii. Jak dál pokračuje vyšetřování, ale zatím není jasné. Kolumbijská policie mlčí.

Jsou tomu už téměř dva týdny, co policisté našli na ulici nedaleko kolumbijského města Jardín tělo pětadvacetileté Češky Anny T. Vyšetřovatelé však stále nezveřejnili prakticky žádné informace, které by naznačovaly, jakým směrem pátrání vedou.

Doposud prozradili pouze to, že dívka byla několikrát postřelena a že do Kolumbie přijela před několika týdny s partnerem britské národnosti. Ten jim poskytl několik cenných informací, zároveň se stal ale i jedním z hlavních podezřelých. Vyšetřovatelé však nevyloučili ani to, že se dívka mohla stát obětí loupežného přepadení. Zemřela nedaleko drogami nechvalně proslulého Medellínu.

Související obsah

​"Ohledně průběhu vyšetřování v tuto chvíli nemáme žádné nové určující informace," potvrdila ve středu mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. Dodala ale, že pojišťovna už případ schválila. "Najala pohřební službu v Kolumbii, se kterou je zastupitelský úřad v kontaktu a připravuje po dokončení identifikace těla jeho repatriaci do České republiky," dodala mluvčí.

Vzhledem k místním podmínkám zatím bohužel nelze stanovit žádný konkrétní termín, kdy by k němu mohlo dojít. Konzulární služba se ale podle Davidové případu intenzivně věnuje.

Více k případu smrti Češky v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz