Domácí

Ve štábu koalice SPOLU se mohutně slavilo. Museli zasáhnout strážníci

Po sobotních volbách se v některých štábech slavilo, jinde byla atmosféra spíše ponurá. Koalice SPOLU a PIRSTAN, které získaly v Poslanecké sněmovně většinu, slavily tak mohutně, že musela přijet městská policie. Ostatní strany krátce po sečtení výsledků oslavy narychlo rušily.

Na jedné straně bujaré veselí, na druhé obrovské zklamání a rychlý konec všech oslav. Povolební nálada se ve štábech jednotlivých stran lišila jako nebe a dudy.

U vítězů to nejprve vypadalo na velké oslavy, ty ale vystřídaly pracovní povinnosti. Lídři vítězné koalice SPOLU se krátce po oslavách přesunuli do sídla Občanské demokratické strany, kde prý následovaly především pracovní schůzky.

Ostatní současní i bývalí členové ODS, TOP 09 a KDU-ČSL se po pár drincích přesunuli z volebního štábu do nedaleké restaurace. Po 23. hodině se k nim přidali i dva ze tří hlavních představitelů koalice SPOLU.

Související obsah

Oslavy koalice SPOLU po jednání byly tak bujaré, že musela přijet městská policie zjednat pořádek. Šlo o to, že v centru Prahy se nesmí popíjet alkohol na veřejnosti a někteří účastníci večírku tuto vyhlášku porušili. Všichni se tak přesunuli do restaurace, kde oslavy pokračovaly dlouho do noci.

Ve volebním štábu koalice PIRSTAN se popíjelo zhruba do půlnoci, poté se zájemci přesunuli na afterparty. 

To hnutí ANO ani ČSSD žádné povolební večírky nepořádaly. Krátce před devátou v sídle sociálních demokratů, kteří se do Sněmovny nedostali, už nikdo nebyl, vstup byl zavřený, poslední zhasnul. Nesvítilo se ani ve volebních štábech hnutí SPD nebo komunistů.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz