Počasí

Do Česka dorazil sníh! Sněžka se zbarvila do bíla, sněžit má v dalších dnech

Předpověď meteorologů se naplnila. Úterní ráno v Krkonoších doprovázelo první sněžení tohoto podzimu. Sněžku už pokryla tenká bílá pokrývka. Sněžit by podle meteorologů mělo i v Jizerských horách.

Mrazivé noci podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) prozatím skončily, vystřídalo je první podzimní sněžení. Sníh měl podle předpovědi dorazit za pondělní studenou frontou, kdy teploty na Šumavě klesaly až téměř k mínus 10 stupňům Celsia. A predikce se naplnila.

"V souladu s předpovědí se objevuje první sněžení nadcházející zimní sezony," oznámil ČHMÚ a ukázal záběr z webové kamery zachycující první vločky na Luční Boudě v Krkonoších. Milovníky sněhu ještě více potěší záběry ze Sněžky, která byla v úterý dopoledne místy úplně bílá (viz galerie).

🥶 PRVNÍ SNĚŽENÍ 🥶 ❄️ V souladu s předpovědí se objevuje první sněžení nadcházející zimní sezony. ❄️ Luční Bouda (1413...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Monday, October 11, 2021

Sněhové přeháňky se podle meteorologů mají týkat nejprve poloh nad 1000 metrů nad mořem, postupně by ale hranice sněžení mohla klesnout až na 800 metrů nad mořem. "Vypadá to, že nejvíc sněhu napadne v Jizerských horách a Krkonoších," uvedl v pondělí Meteopress.

Související obsah

​I v následujících dnech čeká Česko podle meteorologů velká oblačnost, sněžit by tak ve vysokých polohách mělo po většinu pracovního týdne. A nejen v Česku.

Sněžení předpovídá i německá meteorologická služba. Na okraji Alp v polohách od 1000 do 1500 metrů nad mořem by v příštích dnech mohlo napadnout 10 až 20 centimetrů nového sněhu.

V nížinách si obě země na sníh budou muset ještě počkat. Na většině území Česka meteorologové v úterý očekávají místo vloček déšť. Pršet bude hlavně odpoledne a večer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz