Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Schillerová povede poslanecký klub ANO. Vondráček: Nebudeme dělat vzniku vlády obstrukce

Na úterní tiskové konferenci po zasedání poslaneckého klubu ANO oznámil nynější předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), že novou předsedkyní klubu bude Alena Schillerová (za ANO). Řekl také, že ANO má zájem na tom, aby předání moci proběhlo hladce. Jaroslav Faltýnek (ANO), který vedl poslanecký klub ANO po dvě volební období, prohlásil, že ANO počítá s tím, že skončí v opozici.

Hnutí ANO na úterý svolalo zasedání poslaneckého klubu ANO. Novou šéfkou klubu bude nestranička Alena Schillerová, která vedla jihomoravskou kandidátku hnutí. "Projednali jsme i další postup, co se týče vyjednávání. Náš výbor se jednoznačně shodnul na tom, že vyjednávací tým bude ve složení Vondráček a Faltýnek. Dohodli jsme se na nominantech do jednotlivých výborů. Sedm poslaneckých výborů by mělo náležet hnutí ANO," prohlásil dosluhující předseda Sněmovny Radek Vondráček na tiskové konferenci po zasedání poslaneckého klubu.

"Máme zájem na tom, aby vše proběhlo hladce, nechceme vymýšlet žádné obstrukce, nechceme nic zbytečně protahovat. Máme zájem na tom, aby v České republice ta nová vláda vznikla v rozumném termínu a abychom mohli pracovat, ať už je to na jakékoliv straně té pomyslné barikády," doplnil Vondráček.

Související obsah

​Po Vondráčkovi promluvila i Schillerová. "Získala jsem silný, pokud se nepletu, jednomyslný mandát. Nesmírně si toho vážím. Ujmu se své práce, jak mi to okolnosti umožní," pronesla.

Jaroslav Faltýnek řekl, že se s předsedou ANO Andrejem Babišem sešel již po volbách a oznámil mu své rozhodnutí, že již nechce pokračovat jako předseda klubu. "My umíme počítat do 108 a my umíme počítat do 104. Počítáme s tím, že budeme v opozici," řekl.

Doplnil také podrobnosti k volbě Aleny Schillerové jako šéfky klubu. "A když jsme se o tom bavili s panem předsedou, s klubem, tak nám to jednoznačně vyšlo, a proto ta 100procentní podpora. Řeknu na rovinu, hlasovali jsme aklamací, nebyla to tajná volba, hlasovali jsme aklamací, 100 procent přítomných poslanců podpořilo do této pozice Alenu Schillerovou," vyjevil.

Na záznam tiskové konference se podívejte ZDE: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz