Domácí

Babiš: Návštěvu Vondráčka u prezidenta považuji za velkou chybu

Babiš: Návštěvu Vondráčka u prezidenta považuji za velkou chybu
Zdroj: TV Nova

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek dopoledne uvedl, že považuje čtvrteční návštěvu předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u prezidenta Zemana v nemocnici za velkou chybu. Vondráček se měl podle něj dohodnout s ošetřujícím lékařem.

Premiér Andrej Babiš se v pátek dopoledne nechal slyšet, že čtvrteční návštěvu Radka Vondráčka u prezidenta Zemana v nemocnici považuje za velkou chybu. Podle premiéra se měl Vondráček domluvit s ošetřujícím lékařem Miroslavem Zavoralem. Sám prý podle jeho slov o schůzce nevěděl.

"Nevnímám to vůbec dobře, je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval. Já bych se určitě snažil dohodnout s ošetřujícím lékařem a zeptal bych se na vhodnost takové návštěvy," uvedl pro TN.cz premiér Andrej Babiš.

Související obsah

"Určitě bych se spojil s ředitelem nemocnice, což jsem ostatně v mém případě udělal a pan ředitel mi sdělil, že hned jak to bude možné, tak mi setkání s panem prezidentem umožní," dodal Babiš.

​Ústřední vojenská nemocnice od čtvrtka Vondráčkovu návštěvu u Zemana prověřuje. Za prezidentem ho měl přivést hradní kancléř Vratislav Mynář, a to bez svolení ošetřujícího lékaře. Vondráček následně v pátek odpoledne uvedl, že ho do nemocnice pozval sám prezident a dokonce ho doprovodila ochranná služba Policie ČR. Televize Nova už požádala o vyjádření také ředitele ÚVN, ten má však podle jeho asistentky v současné době dovolenou.

Musím reagovat na šířící se spekulace a zavádějící zprávy ohledně mé včerejší návštěvy Miloš Zeman - prezident České...

Posted by Radek Vondráček on Friday, October 15, 2021

Policejní prezidium však v pátek odpoledne Vondráčkova slova popřelo. "Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě," uvedla policie.

popřelo. 

"Ústřední vojenská nemocnice potvrzuje, že nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentovi na JIP pana Radka Vondráčka. Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice," uvedla ve čtvrtek mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Policejní ředitelství následně v pátek dopoledne oznámilo, že po domluvě s Ústřední vojenskou nemocnicí v pražských Střešovicích (ÚVN) bude vstup za prezidentem Zemanem povolen už pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz