Domácí

Lockdown v Česku je zase na spadnutí, jsou přesvědčení čtenáři TN.cz

Lockdown v Česku je zase na spadnutí, jsou přesvědčení čtenáři TN.cz
Zdroj: Getty Images

Česko čelí další vlně koronavirové epidemie. Ministerstvo zdravotnictví od pondělí zpřísnilo opatření, a pokud nebudou fungovat, resort hodlá ještě přitvrdit. Čtenáři TN.cz hlasovali v anketě, kde rozhodovali o nejpravděpodobnějším scénáři, co se do konce roku stane. A většina z nich se domnívá, že se nevyhneme dalšímu lockdownu.

V posledních dnech znovu výrazně narůstá počet lidí nakažených koronavirem. V pátek přibylo 4 224 nově nakažených, což je nejvíce od poloviny dubna. Vláda se ve středu rozhodla, že musí situaci řešit, a schválila nová opatření. Teď se uvidí, jak zafungují.

Čtenáři TN.cz proto měli možnost hlasovat v anketě, kde rozhodovali o tom, který nejpravděpodobnější možný epidemický scénář čeká v nadcházejících týdnech Česko. Na výběr měli ze čtyř možností: zpřísněná opatření budou fungovat, bude znovu lockdown, bude lockdown jen pro neočkované nebo se všechno rozvolní

Související obsah

Zdroj: Archiv TN.cz

​V anketě hlasovalo do sobotních 17:40 přes čtyři tisíce lidí, konkrétně 4 269. Názor, že Česko čeká v blízko době další lockdown, vyjádřilo 3231 z nich. Dalších 635 lidí si myslí, že lockdown bude, ale pouze pro neočkované. Zhruba 400 lidí je naopak přesvědčeno o tom, že přijatá opatření zafungují a bude se rozvolňovat.

Od pondělí se zpřísní kontroly bezinfekčnosti a pravidla nošení respirátorů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdil, že žádná uzávěra už v plánu není. "Nemáme v plánu dělat jakýkoliv lockdown, uzavírání provozoven nebo akcí," řekl ve středu Vojtěch. Zároveň ale nehodlá ani rozvolňovat.

Ochranu úst a nosu bude nově nutné nasadit si i na všech hromadných akcích uvnitř. Úplné rozvolňování zatím nepropaguje ani možná budoucí vláda. Je tedy vysoce nepravděpodobné, že do konce roku například odložíme roušky.

Neplánujeme lockdown, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (6/10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz