Domácí

Rekordní zájem o vakcínu pokračuje. Lidé se bojí, že je nepustí do hospody

Rekordní zájem o vakcínu pokračuje. Lidé se bojí, že je nepustí do hospody
Zdroj: TV Nova

Zájemců o očkování stále přibývá. Poté, co vláda ve středu ohlásila nová opatření, zaznamenala očkovací místa zvýšený zájem. Z dat Chytré karantény vyplývá, že nově se k očkování přihlásilo více než 12,5 tisíc lidí.

Očkovací centra zaznamenávají rekordní zájem. Čechy pravděpodobně přesvědčila nová opatření, která vláda ve středu ohlásila. Od 1. listopadu si totiž neočkovaní musí hradit preventivní testy sami, navíc je budou nově kontrolovat i v restauracích a hospodách. 

Mimořádný zájem evidují po celé republice. Například na hlavním nádraží v Praze naočkovali za sobotu 399 lidí, v pražském Chodově dokonce 1018. Rekordy v počtu naočkovaných hlásí i brněnské obchodní centrum Olympia, kde se v sobotu nechalo naočkovat 569 lidí. Za stejný den navíc přibylo 12,5 tisíc nových registrací. Vyplývá to z údajů Chytré karantény.

V pátek se nechalo naočkovat téměř 30 tisíc lidí, oproti pondělku je to více než dvojnásobek. Dosud neočkovaní lidé si pro vakcínu chodí zejména kvůli zpřísňujícím se opatřením, jinak by od listopadu museli kvůli návštěvě restaurace či hospody platit za test.

Související obsah

"Je to víceméně povinné a systém nedává jinou možnost," zdůvodnil muž před očkovacím místem na pražském nádraží. "Já jsem se nechal očkovat, protože jsem chtěl mít klid od těch restrikcí," vyjádřil se další z nově naočkovaných.

Epidemie koronaviru v Česku poslední týdny sílí. Podle údajů ministerstva zdravotnictví za sobotu přibylo 2751 nových případů covidu. Nově je hospitalizováno 73 lidí. Celkově je v nemocnicích 846 lidí s onemocněním covid-19. V Česku je aktuálně plně naočkováno přes 6 162 000 lidí.

Počty nově očkovaných lámou rekordy. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz