Domácí

Vánoce se pomalu blíží, obce už připravují sváteční výzdobu

Za dva týdny začíná advent a města po celé republice už se krášlí. Do ulic instalují výzdobu, chystají vánoční stromy a plánují adventní programy. Někde už je skoro hotovo. Jinde přípravy teprve začínají.

Advent je za dveřmi a města i vesnice se oblékají do vánočního. Třeba v Olomouci už stojí obří vánoční ruské kolo a staví se stánky na trzích. Lidé si už teď s punčem v ruce vychutnávají předvánoční atmosféru.

Bohatší vánoční program oproti loňsku plánují jednotlivá města, třeba v Jihlavě staví ledové kluziště. Vánoční jedle dorazila už i na plzeňské náměstí Republiky z více než padesát kilometrů vzdálené obce Zahrádka. Dostane tři a půl kilometru světelných řetězů a další ozdoby, které si sami občané zvolili v anketě.

Související obsah

​I letos bude v západočeské metropoli jezdit od začátku adventu vánočně vyzdobená tramvaj. V depu ji začnou připravovat už v pondělí.

V hlavním městě se mohou lidé těšit na oblíbené trhy, i na rozsvěcení vánočního stromu. "Kvůli opatrnosti a prevenci připravujeme rozsvícení vánočního stromu i přípravu trhů odděleně. Také bychom měli mít kluziště na Letné," řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Letošní vánoční svátky se městům oproti loňsku kvůli bohatším programům prodraží. Třeba Jihlavu loni stála výzdoba pár desítek tisíc korun. Letos vyjde vše na celkem sedm milionů korun. Vše ale ještě mohou výrazně omezit protiepidemická opatření.

Letos můžete sledovat vaše oblíbené vánoční filmy a pohádky online na Voyo.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz