Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Do Česka dorazí sníh. V noci už pořádně přituhne

Už v následujících dnech bychom se mohli dočkat sněhové pokrývky. Podle meteorologů by totiž mělo sněžit také ve vyšších polohách. Musíme ale také počítat s tím, že v noci může pořádně přituhnout a teploty spadnou až na - 4 °C.

"Přes naše území přejde od severozápadu okluzní fronta. Za ní se do střední Evropy rozšíří od západu tlaková výše, po jejímž severním okraji bude v pátek postupovat teplá fronta. V neděli začne přes naše území přecházet od severozápadu studená fronta. Za ní k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu," uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ojediněle se může objevit déšť, v polohách nad 800 metrů, později nad 1 000 metrů bude sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 2 do 6 °C, přes den teploty vyšplhají na 10 °C.

Související obsah

Také konec pracovního týdne bude zatažený až oblačný, na severu a severovýchodě území může pršet. Noční teploty spadnou až na 3 °C, denní teploty budou dosahovat i 12 °C.

Sobota bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy. Zpočátku bude také pršet. V noci se teploty sníží na 9 až 5 °C, přes den teploměry naměří opět až 12 °C.

neděli očekávají meteorologové oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. V polohách nad 900 metrů nad mořem bude sněžit. Noční teploty budou od 1 do 5 °C, při zmenšené oblačnosti rtuť teploměrů klesne pod nulu a bude až - 1 °C.

Související obsah

Pondělí bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy, místy s přeháňkami. Sníh se objeví v místech nad 900 metrů a postupně nad 600 metrů nad mořem. Noční teploty spadnou až na 1 °C, přes den bude maximálně 8 °C.

Další dny budou zpočátku polojasné, postupně bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami a ve vyšších polohách má i sněžit. V noci však už pořádně přituhne a teploty budou mezi 0 až - 4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 1 do 6 °C.

Podívejte se na předpověď:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz