Domácí

Policisté pátrali po 14letém chlapci. Našli jej v pořádku

Policisté pátrali po 14letém chlapci. Našli jej v pořádku
Zdroj: Profimedia

Policisté od nedělního odpoledne pátrali po 14letém chlapci, který utekl z Dětského diagnostického ústavu v Liberci při vycházce. Dotyčný navíc u sebe neměl léky, které potřeboval. Kriminalistům se pohřešovaného podařilo najít v pondělí.

Pohřešovaného se policistům podařilo najít v pondělí v podvečer. "Odvoláváme pátrání. Dotyčný je v pořádku," řekla TN.cz policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policie hledala od neděle 14letého chlapce. Chovanec Dětského diagnostického ústavu v Liberci utekl při vycházce v ulici U Opatrovny. Společně s ním utekli i další dva chovanci. Pohřešování oznámila vychovatelka v neděli.

"Chlapec má lékařem předepsanou trvalou medikaci a bez léků by mohl být ohrožen na životě," upozornila policie. Příčinou útěku měla být nespokojenost s pobytem v diagnostickém ústavu.

Související obsah

Chlapec je vysoký 172 centimetrů a váží 92 kilogramů. Má tmavé hnědé vlasy, účes na patku a pěšinku. Jeho obličej je kulatý, má hnědé oči, souměrná ústa, rovný nos a rašící knír pod nosem.

V době útěku měl na sobě černé tepláky, modrou mikinu, hnědozelenou delší bundu s kožíškem na kapuci a černé boty. Nosí dioptrické brýle. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz